Eşsiz ve lezzetli Akdeniz & Ege mutfağının keyfi Yunan adalarında çıkar!

Türk damak tadına oldukça yakın hatta neredeyse aynı olan Yunan yemekleri, adaların inanılmaz güzellikteki manzarasıyla buluşunca size bambaşka bir keyif verecek!

Turkuaz denizden çıkan taptaze balıklar, adanın asırlık zeytin ağaçlarından elde edilen doğal zeytinyağı, Yunanların meşhur Feta peyniri ve daha birçok eşsiz lezzet Yunan Adalarına Feribot’un konforlu seferleriyle çok yakınınızda… Bir yandan yemyeşil doğanın içinde dinlenirken bir yandan da meşhur Yunan rakısı Ouzo’nuzu yudumlayın ve kendinizi Yunan adalarının huzur rüzgarlarına bırakın…

Rahatlıkla gidebileceğiniz ve zaman geçirebileceğiniz Yunan adalarında keyifli bir tatil sizi bekliyor. Güzel Yunan yemekleri de bu tatilde size eşlik edecek…

Yunan Yemekleri

Yunan adalarına gidecek kişiler için özel bir liste hazırladık, yenilecek yöresel lezzetler ile karşınızdayız. Hadi, hep beraber Yunan yemeklerini keşfe çıkalım!

Feta Salatası

Ege Denizi ve çevresinde en çok yetişen yeşilliklerin kullanıldığı bu eşsiz salata, Yunan adalarında yenilecek yöresel lezzetlerin başında geliyor. Pek çok farklı yorum ile karşımıza çıkabilen bu yöresel salatanın en önemli özelliği ise içindeki keçi peyniridir.

Tzaziki

Cacığın ikizine merhaba deyin. Cacık ile aynı ürünlerin kullanılarak yapıldığı Tzaziki; yoğurt, tuz, salatalık, sarımsak ve zeytinyağı içermektedir.

Kleftiko

Kuzu eti, patates ve feta peyniri içeren bu enfes et yemeği ile mutlu bir tatil geçireceksiniz. Yunan adalarına gittiğinizde eğer romantik bir akşam yemeği düşünüyorsanız, bunu Kleftiko ile süsleyebilirsiniz.

Mousakka

Türkiye’deki musakka yemeğinin bir benzeri bu yemek. Et, patates ve patlıcandan oluşan yemek, Yunan adalarında yenilecek yöresel lezzetler arasında bulunuyor. Musakkadan tek farkı ise beşamel sosu ve yumurtadan oluşan bir sos ile servis edilmesi…

Saganaki

Yunan adalarında yenilecek yöresel lezzetler arasında Saganaki’ye, meze olduğu için “tatmak” kelimesi daha çok yakışır gibi. Kızarmış peynir olarak sunulan bu yöresel lezzet, Yunan adalarının neredeyse tüm restoranlarında bulunabilir.

Stifado

Stifado, Türkiye’de güveç olarak bilinen veya etli yemek diyebileceğiniz bir lezzettir. Yunan adalarında yenilecek yöresel lezzetler arasında en çok tercih edilenlerden biri olan bu yemekte tercihe bağlı kuzu veya dana eti kullanılabiliyor.